Morganville

Real RPG

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Tears from my darkness

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Alesandra Von Essen

Data de înscriere : 31/05/2012

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 6:56 am

• Incepu sa rada, avea un ras cristalin .Nu vroia sa fie chiar asa rasfatata de catre tanar, dar nu prea stia cum sa il opreasca din asta.
    -Nu trebuie sa imi faci toate poftele stii?intreba chicotind si privindu-l in ochi.
    Se simtea extrem de bine si va scapa pana la urma de acel cosmar, pe care il numea casa in tot acest timp.Acum, nu mai avea de ce sa ii fie frica, fie ca tatalui ei ii convenea sau nu, tot avea sa plece, doar era majora ce naiba?Putea sa faca ce vroia, fie ca el suporta sau nu.Nu mai avea nici un drept asupra ei, ceea ce o facea sa se simta mult mai libera acum.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Edward Miller

Data de înscriere : 01/06/2012

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 7:18 am

-Nici nu vreau sa aud. Vreau sa iti fac toate poftele, si am sa o fac. Iti voi cumpara tot ce vrei si te voi duce peste tot. Doar...tu esti singura fiinta draga din viata mea...
Isi duse degetele reci pe obrajul ei fin, netezindu-l tandru. Familie nu avea, nici prieteni. Acum o avea doar pe ea si vroia sa o faca cea mai fericita fiinta de pe lume, indiferent de sacrificiile facute, banii cheltuiti care pentru el si-asa nu erau o problema, indiferent de orice. Mereu ii placuse acel gen de barbat care isi trata jumatatea ca pe o minune si o tinea in puf si asa vroia si el sa fie.
-Vrei sa mergem sa te pregatim de mutare, sau mai vrei sa stai?

Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 7:21 am

• -Vreau sa mai imi canti o melodie, si apoi plecam.spuse zambindu-i dulce.
    Mai vroia sa il auda cantand, inainte sa plece de acolo.Se ridica putin pe varfuri, chiar si cu sandale cu toc, tot era cu mult mai mica ca el si il saruta dulce, avand o mana pe obrazul lui.
    Se simtea ca o adevarat printesa alaturi de el, il iubea nu putea spune ca nu.Se departa putin de el, clipind des din genele-i lungi si asteptandu-i raspunsul.
    Vroia intr-un fel sau altul sa inatzrie sa treaca pe la ceea ce numea momentan casa, dar avea sa ii spuna cum era la ea, inainte sa ajunga.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 7:27 am

Dadu afirmativ din cap, raspunzandu-i sarutului. Daca ea vroia sa ii cante, avea sa faca asta pana ce fata s-ar fi saturat. S-a apropiat de pian, luand loc la el, privind cu atentie clapele albe din fildes, gandindu-se ce i-ar putea canta. ''Petite Romance'', da, asta avea sa ii cante. Se potrivea perfect si era o partitura de dragoste, vesela, asa cum era si iubita lui. Incepuse sa isi miste degetele, notele incepand sa se formeze, muzica facandu-se auzita. Era atent caci nu vroia sa greseasca ceva; vroia ca acea melodie sa fie perfecta precum ea. I-o canta din suflet, parca vrand sa o farmece, sa-o faca sa-l iubeasca si mai mult, sa o poarte spre lume unde doar ei erau si nimic altceva. Zambi larg, indreptandu-si privirea spre fata, parca intreband-o din priviri daca ii placea.

Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 7:31 am

• Zambi, stand langa el, cu degetele pe pian si privindu-l fascinata cum canta.Iubea felul in care tanarul canta si acea melodie facea ca vraja ce erau acum asupra ei sa o atraga si mai mult.Se vedea in privirea ei cat de mult ii placea, ochii ii sclipeau de bucurie.
    Isi musca buzele din instinct si continuand sa il priveasca ascultandu-l cum canta si nestiind ce sa mai zica.
    Inima ii batea cu putere, gandindu-se la scandalul ce va avea loc.Spera totusi sa fie totul bine, nu vroia ca iubitul ei sa o vada in acel hal in care era in preajma tatalui ei.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 7:36 am

Zambi larg cand observa ca fetei ii placea melodia, insa mai observa si altceva: ce o framanta, asta era sigur. Continua sa cante, melodia terminandu-se in cele din urma, retragandu-si mainile de la pian, lasand clapeta peste clapele albe. Se ridica, apropiindu-se de Alesandra, cuprinzand-o in brate, privindu-i frumosul chip cu mare atentie.
-Ceva te framanta...e scris pe intregul tau chip. S-a intamplat ceva? Daca te-ai razgandit spune-mi, nu am sa ma supar.
Vroia doar sa o stie fericita, nu sa se chinuie ca sa-i faca lui pe plac. Continua sa o priveasca, in timp ce ii astepta raspunsul, sperand ca nu va fi nimic grav.
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 7:39 am

• Il privi zambind incet.
    -Nu m-am razgandit, e vorba de ei bine tata...va iesi cu scandal ca vreau sa ma mut.E mai complicata situatia.sopti privind in alta parte, avand mainile pe pieptul sau.
    Nu avea cum sa se razgandeasca din moment ce il iubea si chiar vroia sa fie cu el, dar ii era frica de reactia tatalui ei si totusi trebuia ca el sa strice seara , defapt ea o stricase pentru ca nu putea sa nu se gandeasca la asta.
    -Dar tot ma voi muta cu tine, chiar daca lui ii convine sau nu.spuse privindu-l si zambind incet.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 7:44 am

Zambise larg, chicotind scurt. Nu ar fi fost prima data cand avea sa intalneasca un astfel de tata, stia cum sa se descurce, cum sa-l faca sa isi schimbe parerea si sa ii ofere mai multa libertate. Ii mangaia tandrul parul moale, sarutand-o scurt pe el.
-Nu te teme scumpa mea, tatal tau e doar o problema minora. Lasa-ma sa ma ocup eu de el si tu nu iti mai face griji pentru asemenea lucruri. A venit vremea sa iti zborul din cuibul lui iar el va trebui sa accepte acest lucru. Iar daca nu va accepta, tot te voi lua de langa el si am sa ma asigur ca nu te va mai deranja. Haide, nu te mai gandi la asta; totul va fi absolut bine, ai sa vezi.
Ii saruta scurt buzele dulci si rosii, strangand-o ceva mai tare la pieptul lui.
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 7:49 am

• Ii raspunse la sarut, fara sa mai apuce sa spuna ceva.Nu stia ce era cu adevarat in familia ei.Se departa dupa cateva secunde, privindu-l in ochi.
    -E mai complicat de atat Edward, tata nu ma suporta de aceea bantui eu tot timpul pe afara si nu merg acasa.Mama a murit la nasterea mea si el crede ca eu sunt de vina.spuse fara sa il priveasca.
    Nu stia ce si cum, dar nu prea putea sa il priveasca in timp ce ii spunea care era defapt problema cu tatal ei.Unele semne si acum se mai vedeau, dar pana la urma se vor duce.
    -Am semne din cauza lui si nu stiu cum va reactiona acum.continua.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 8:05 am

O asculta cu atentie, intristandu-se cand auzise acele lucruri. Brusc, incepuse sa-i urasca tatal si sa doreasca sa o i-a cat mai repede de langa el. Nu o merita si decat sa o stie chinuita cu el, mai bine treceau peste un scandal.
-Nu imi pasa ce va spune tatal tau; tu langa el nu vei mai sta din clipa asta. Vom merge si iti vei lua lucrurile apoi le vom duce la mine iar daca o sa comenteze, o sa faca scandal, nu are decat! Alesandra, priveste-ma in ochi... Spuse in timp ce ii ridica chipul, privind-o in ochi.... Semnele acelea vor disparea, cu ele si fara ele tot esti frumoasa pentru mine. Nu merita sa stai langa el si nici o vei mai face. Vei fi din nou feriicta, alaturi de mine. Jur asta.
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 8:09 am

• Il privi in ochi, ascultand.Nu stia ce sa mai zica, o lasase fara cuvinte habar nu avea ce si cum, asta este pana la urma.
    -Te iubesc stiai.sopti privindu-l in ochi acum.
    Nu avea de ce sa se ascunda de el, chiar nu avea de ce.Pana la urma asta era trecutul ei si tanarul o acceptase asa cum este, facand-o sa zambeasca.
    -Sunt fericita cu tine Edward, si voi fi tot timpul.spuse privindu-l in ochi si incercand sa nu se piarda in ei.
    Era totul bine cat timp era cu el si nu ii va pasa de ce va zice tatal ei, nu mai avea nici un drept sa ii comenteze si orice se va intampla va fi bine langa Edward si asta e tot ce conta pentru ea.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 11:59 am

Ii zambise larg cand ii auzi cuvintele, cand fata intelesese ca langa el nu avea sa pateasca absolut nimic. o imbratisa tandru, mangaindu-i parul, dupa care se dezlipi putin de ea. Timpul trecea repede iar afara incepuse sa se lumineze cu mult.
-Este timpul sa mergem. Avem multe de facut iar tu va trebui sa te odihnesti putin. Te-am tinut toata noaptea treaza.
Ii mangaia tandru obrazul fin in timp ce o privea dragastos in ochi, simtind cum se indragostea din ce in ce mai mult de ea, ireprosabil. Nu-l deranja ci din contra, il facea foarte fericit si vroia sa traiasca acest sentiment mult timp de-acum incolo.
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 12:02 pm

• -Mi-a placut, si nu sunt obosita.spuse facand o fata nevinovata ca un copil mic.
    Era putin obosita, dar nu vroia sa doarma, vroia sa mai stea cu el, desi nu stia cat va mai putea .Zambi incet, punandu-si mana peste mana lui zambindu-i cald si continuand sa il priveasca in ochi.
    -Trebuie doar sa ma schimb.spuse privind la rochia superba ce o purta acum.
    Trebuia sa se schimbe cu hainele ce le avusese inainte, nu putea merge asa desi iubea acea rochie care o avea, dar era mai bine sa o dea jos.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 12:16 pm

Dadu afirmativ din cap, luand-o pe fata pe sus ca pe o mireasa. Desi aceasta ii spusese ca nu era obosita, Edward stia mai bine. Se putea observa pe chipul ei, iar pentru un vampir nu era deloc greu sa realieze acest lucru. Incepuse sa mearga cu ea, fiind usoara asemenea unei pene pentru el. Intra in camera unde fata isi lasase hainele, lasand-o jos, sarutand-o scurt pe buze.
-Am sa te astept afara, asa poti avea parte de intimitate.
Ii facu scurt cu ochiul, parasind camera, inchizand doar de forma usa. Nu vroia sa ii rapeasca intimitatea fetei chiar daca acum erau impreuna. Poate ea era mai rusinoasa de fel si nu vroia sa fie un badaran. In plus, manierele lui il opreau sa faca multe lucruri.
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 12:20 pm

• Isi puse mainile pe dupa gatul sau cand o lua in brate, la inceput vrand sa protesteze, dar nu o facu.Incepu sa se dezbrace, deschizand mai greu corsetul si fermuarul , schimbandu-se apoi in hainele ei si incaltandu-se cu botinele negre ce le avusese inainte.
    Dupa cateva minute, iesise din camera, avand din nou parul desprins cazandu-i pe umeri acum.Il privi zambind si il lua usor de mana zambindu-i cald si dulce cum doar ea stia.
    -Puteai ramane , nu ma deranja.spuse cu referire la faptul ca ii lasase intimitatea sa se schimbe.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 12:43 pm

Isi indrepta privirea spre ea cand isi facu aparitia, zambindu-i larg. Isi duse mana la ceafa, dregandu-si usor vocea.
-Ummm... nu vreau sa par prea badaran. Adica nu ca nu mi-ar placea sa te privesc cand te schimbi, arati minunat insa nu vreau sa profit prea mult de faptul ca suntem impreuna, adica nu atat de curand.
Spuse usor incurcat, nestiind cum sa o ia.
-Oricum, e timpul sa mergem.
Ii intinse bratul, zambindu-i larg, sperand ca a scapat intr-un fel sau altul de discutia de dinainte. Oricum, cat avea sa reziste, nici el nu stia.
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 12:46 pm

• Chicoti incet luandu-l de brat si zambind incet.
    -Nu esti badaran , dar da ar fi cazul sa mergem.spuse lasandusi capul pe umarul sau si cascand incet, ducandu-si mana la gura.
    Mda, se pare ca era obosita pana la urma, dar nu vroia sa doarma, desi habar nu avea cat va mai putea sta treaza, dar va incerca macar pana ce va ajunge la ea sa impacheteze apoi sa plece din nou, se ruga sa nu adoarma.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Sam Iun 02, 2012 2:47 pm

Realiza si mai mult cat de obosita era aceasta in clipa cand casca, stiind ca trebuiau sa se grabeasca ca apoi Alesandra sa poata dormi, sa se odihneasca. Stia cat de important era somnul pentru oameni, spre deosebire de ei, vampirii, asa ca nu trebuiau sa mai stea mult pe ganduri.
-Cred ca mai bine ar fi sa mergem direct la mine. Trebuie sa dormi neaaparat iar maine, cand te vei trezi, vom putea merge atunci sa iti faci bagajul. Ce zici?
Casa lui nu era foarte departe de locul asta si putea ajunge si mai repede chiar, caci viteza era de partea lui. Se putea misca la fel de repede ca o masina de curse, deci ar fi ajuns foarte repede.
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Dum Iun 03, 2012 12:08 am

• -Dar nu am nimic de schimb la mine.murmura pe un ton ceva mai somnoros privindu-l.
    Era obosita, dar nu vroia sa recunoasca desi isi dadu si ea seama ca Edward stia cat de obosita era defapt, chiar daca ea se incapatana si spunea ca este bine si ca nu ii e somn, cand defapt se chinuia sa nu cumva sa adoarma pe el.
    -Ook, mergem la tine si cand ma trezesc trecem pe la mine.spuse intr-un final zambindu-i dulce si copilaresc tanarului.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Dum Iun 03, 2012 2:31 am

-O sa iti dau un tricou de-al meu. Sunt sigur ca iti va veni ca o rochita si vei putea dormi cu el. Acum haide, ne ocupam maine de tot.
O lua in brate, pe sus ca pe o mireasa, sarutand-o scurt. Ii spuse sa se tina bine de el, coborand lent scarile, iesind din castel. Privi in jur, strangand usor din ochi caci lumina soarelui prea brusca si puternica ii deranja foarte mult privirea. O privi scurt pe fata, incepand sa fuga cu aceasta, viteza lui fiind net superioara oamenilor, in scurt timp ajungand in fata unei case nu prea mari, caci lui nu-i placea luxul. Mereu isi dorise o casuta micuta dar cu tot ce ii trebuia. Deschise usa, intrand in casa, inchizand-o cu piciorul, urcand la etaj. Aveau sa doarma momentan in camera lui, apoi in cea amre dupa ce o va aranja. Deschise usa, lasand la iveala o camera decorata intr-un stil gotic, cu toate accesoriile caracteristice stilului, plina de tablouri cu fete frumoase, dar sumbre. Se apropie de pat, lasand-o pe fata pe el, ducandu-se la dulap, incepand sa ii caute un tricou sau o camasa.
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Dum Iun 03, 2012 2:35 am

• Isi puse mainile pe dupa gatul sau, zambind dulce si lasandu-si capul pe umarul lui, incercand sa nu adoarma.Cu greu ramase treaza, privind casa, apoi camera lui si zambind usor simtind patul moale.Se ridica in sezut, cascand si scotandu-si telefonul din buzunar, vazand o gramada de apeluri, dar nu le bagase in seama.Nu ii pasa de nimeni acum, vroia doar sa doarma, desi inainte cu cateva minute protesta ca ei nu ii era somn, dar asta era partea a doua.
    Il privi, admirandu-l mai exact si avand un zambet aerian pe buze, lasandu-se din nou pe spate inchizand ochii pentru cateva clipe.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Dum Iun 03, 2012 2:41 am

Reusi in cele din urma sa gaseasca un tricou negru, ceva mai lung, perfect curat. Il purtase o singura data, dupa care uitase de el. Il lua, apropiindu-se de fata, zambitor, intinzandu-i tricoul.
-Poftim. Daca vrei, pot iesi afara sa te las sa te schimbi.
Nici nu ii venea sa creada ca ajunsese in sfarsit sa aiba pe cineva in camera lui, ca cineva statea in patul acestuia si ca avea sa vegheze somnul dulce al fetei. Inlauntru lui, lua nastere un sentiment maret ce-l rodea intr-un mod foarte placut, lasandu-se purtat de acesta. Ii era sclav si nu regreta. Fata reusise sa-i imblanzeasca inima salbatica si sa i-o fure chiar. Il facuse fericit....
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Dum Iun 03, 2012 2:44 am

• Se ridica de pe pat, zambind si luand tricoul din mana tanarului.
    -Poti ramane.spuse zambind copilaresc.
    Lasa tricoul pe pat, incepand sa se dezbrace, ceva mai lent cum facea deobicei.Ii lua mult sa se schimbe, mai ales ca era si obosita acum.Ramase in lenjeria neagra si trase pe ea tricoul lui zambind si intorcandu-se spre el.
    Ii ajungea putin mai jos de coapse, perfect sa poata dormi.Se apropie de tanar, punandu-si o mana pe obrazul lui si sarutandu-l dulce.
    -Ramai cu mine?intreba cu referire la faptul ca nu vroia sa doarma singura.
Sus In jos
Edward Miller

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Dum Iun 03, 2012 3:23 am

O privea atent in timp ce se dezbraca, tresarind scurt, mutandu-si privirea. Nu era politicos sa se holbeze asa la ea, la trupul ei. In plus, nu vroia sa-si trezeasca ideile la ora asta, mai ales ca trecuse mult timp. Cand fata termina sa se schimbe, zambi larg, privind-o iarasi. Ii statea foarte bine asa; defapt ei ii statea bine cu absolut orice. Isi puse mainile pe mijlocul ei cand aceasta se apropie de el, raspunzandu-i la dulcele sarut.
-Desigur. Nu am sa plec nici macar o clipa de langa tine.
O lua iarasi pe sus, ca pe o mireasa, intinzand-o gentil in pat, cu capul pe perna, ca apoi sa se dezbrace si el. Isi dadu bluza jos, urmati de pantaloni, si isi lua o pereche de pantaloni sport, negrii, largi cu care obisnuia sa doarma. Se intinse langa ea, tragand cearceaful peste ei, luand-o la pieptul lui, sarutandu-i tandru parul.
-Somn usor frumoasa mea.
Sus In jos
Alesandra Von Essen

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   Dum Iun 03, 2012 3:27 am

• Zambi dulce, privindu-l cum se schimba zambind.Arata foarte bine nu avea ce sa comenteze si totusi nu ii venea sa creada ca era iubitul ei pana la urma.Isi puse mana pe pieptul sau, stand cuibarita in bratele lui, inchizand ochii.
    Auzise ca prin farmec ulimele sale cuvinte, cazand intr-un somn adanc si dulce, avand un mic zambet pe buze.Parca totul era mai frumos acum, fiind in bratele lui si simtindu-se in siguranta, putand sa doarma linistita.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Tears from my darkness   

Sus In jos

Tears from my darkness
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Morganville :: Out of city :: Castelul bantuit-
Mergi direct la: