Morganville

Real RPG

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

We are like this...

In jos 
AutorMesaj
Trace J. Curse

Data de înscriere : 01/06/2012

MesajSubiect: We are like this...   Vin Iun 01, 2012 11:16 pm

• Se plimba. Adică, asta îi plăcea să creadă că face. Îşi trece mâna peste linia ochelarilor, privind în toate direcţiile înainte să mai facă un pas. De fapt, îi era extrem de frică să nu sară zeci de mii de fane pe el. Deabia scăpase astăzi, înainte de a pleca de la înregistrări. Era atât de ciudat. Altundeva, nu i se întâmpla asta. Sau cel puţin, toată lumea era obişnuită cu el. Nu era privit ca un ciudat. Îşi aranjează şapca pe cap, uitându-se în stânga. Nu era, de fapt, nimeni pe stradă. Se încuntră, trecându-şi mâna prin părul brunet. Nu mai am ţigări... gândi, simţind golul din buzunarul hanoracului pe care îl purta. Continua să rămână încruntat, privind din când în când spre cer, ca să fie sigur că este încă acolo.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Aphrodite d'Lacroix
Admin

MesajSubiect: Re: We are like this...   Sam Iun 02, 2012 12:02 am

• Se asigură că cei din trupa ei au auzit înjurăturile pe care le-a adresat, înainte de a ieși din Common Grounds. Mai nou, ăla era locul unde cântau. Cu atât mai bine pentru ea. Doar lucra acolo. Trase aer în piept și își scotocii buzunarele gecii de piele pe care o purta, în căutarea pachetului de țigări.
    -Da ia-l de unde nu-i, mârâi nemulțumită și intră în primul magazin pe care-l zăvu, cumpărându-și un pachet de Dunhill Negru. Își aprinse o țigare, apoi se îndreptă spre singurul loc, în care putea sta liniștită fără aș face griji că vreun tâmpit o va deranja. Rânji ușor când văzu casa bătrânei Day și îi făcu scurt cu mâna.
    -Nu ar trebui să mergi acolo, copilă, spuse bătrâna legănându-se în balansoarul ei.
    -Nu ar trebui să fac multe lucruri, bunico. Dar totuși le fac, spuse și zâmbi, apoi se strecură prin gardul despărțitor, și lăsă umbra și răcoarea să-i cuprindă trupul. Ochii i se obișnuiră rapid cu lipsa ușoară de lumină, așa că se îndreptă spre scările, casei lui Myrnin, pentru a se așeza. Nu reuși să fie atentă și se lovi de cineva. Murmură ceva deloc frumos și vru să treacă pe lângă el.

Everybody tells me that it's so hard to make it
It's so hard to Break yeah
There's no way to fake it

Everybody tells me that it's wrong what I'm feeling
I shoudn't believe in
The dreams that I'm dreaming
Sus In jos
Trace J. Curse

MesajSubiect: Re: We are like this...   Sam Iun 02, 2012 12:18 am

• Continuă să se plimbe cu o oarecare nepăsare despre ceea ce se întâmpla în jurul lui. Nu îi păsa despre ce se întâmpla în jurul lui. Şansa ca cineva să intre în el şi să mai şi ceară bătaie erau minime în acel pustiu îngheţat. Se opri la un magazin, luându-şi un pahcet de ţigări. Nu apucase să iasă din magazin că aprinse una. O aruncă între buzele subţiri, zâmbind larg. Mai făcu ceva paşi, leneşi, fără chef, pentru a simţii cum o siluetă uşoară se loveşte de el. Auzi înjurătura tipică tinerei şi zâmbi larg.
    " Hei, hei, blondo, unde pleci? " o întrebă, amintindu-şi brusc de unde o ştia. Prin cap îi zburară, vag, amintirile acelei nopţi, şi rânji către ea pervers. Nu îşi mai aducea aminte numele ei în acea secundă. Dar îl ştia.
Sus In jos
Aphrodite d'Lacroix
Admin

MesajSubiect: Re: We are like this...   Sam Iun 02, 2012 12:40 am

• Făcu doar un pas în față când îi auzi întrebarea. Mârâi, căci ura când cineva, mai ales dacă era un tip, îi spunea blondă.
    -Blondă să-i spui mă-..., spuse ea întorcându-se brusc spre el, dar se opri când îi văzu chipul. Miji ochii, având o ciudată stare de mulțumire, dar o ignoră cu desăvârșire. Ridică o sprânceană, aruncând țigarea fumată jos. O călcă cu vârful botinei, apoi își îndreptă privirea spre ochii lui, analizându-i chipul pentru o clipă. Simți un gol în stomac când îi văzu zâmbetul și cu greu își stăpâni emoțiile? Cel mai probabil. Știa însă, că roșise, iar pentru asta înjură în gândul ei.
    -Tu parcă nu mai veneai aici, murmură pe un ton ce sunase acuzaator. Fu însă prea târziu să-și retragă spusele, așa că o lăsă baltă.

I shoudn't believe in
Sus In jos
Trace J. Curse

MesajSubiect: Re: We are like this...   Sam Iun 02, 2012 12:57 am

• Rânjeşte când o aude cum se abţine din a înjura. Îi afişează un zâmbet dulce, unul cu care a cucerit milioane de fete cât trăise. Se uită la ea cu un zâmbet larg pe buze, aşteptând ca aceasta să îşi revină din şoc. Întradevăr, el a spus că nu va mai veni aici. De fapt, nici nu venise până de curând. Îi face cu ochiul când îi aude replica, dându-i drumul la mână şi prinzând-o de după talie.
    " Nici nu am venit, până acum câteva zile. " îi spune, pe un ton indiferent, dându-şi seama cât de drăguţă era blonda când roşea.
Sus In jos
Aphrodite d'Lacroix
Admin

MesajSubiect: Re: We are like this...   Sam Iun 02, 2012 2:15 am

• Trase aer în piept când îi dădu drumul la mână. Altcineva în locul ei ar fi luat-o la fugă, deși era imposibil să ajungă prea departe. Dar ea rămase pe loc, căci era Trace. Nu avea să-i facă vreun, nici dacă l-ar fi enervat ea. Înghiți în sec când o prinse de talie și corpurile li se lipiră imediat, iar palmele sale își găsiră locul pe pieptul lui bine-făcut. Îi reveni fără să vrea în memorie, flash'uri din acea noapte și roșeața din obraji i se accetuă mai tare. Își strânse palmele în pumni, prinyându-i tricoul cu degetele, mototolindu-i-l.
    -Rămâi? întrebă și-l privi în ochi, dându-și seama defapt, cât de mult voia ca el să-i spună că nu va mai pleca de acolo.

I shoudn't believe in
Sus In jos
Trace J. Curse

MesajSubiect: Re: We are like this...   Sam Iun 02, 2012 3:42 am

• Îi zâmbeşte când o vede cum îşi pune mâinile pe pieptul lui. Pentru o secundă, a avut senzaţia că o să fugă. Evident, nu ar fi ajuns prea departe. Nu ar fi făcut doi paşi fără ca el să o prindă din nou. Îi zâmbeşte dulce, văzând-o cum îi mototoleşte tricoul alb, simplu, pe care îl purta.
    " Vrei să rămân? " întrebă, ca un răspuns la întrebarea ei, aplecându-se uşor în faţă pentru a o săruta apăsat pe firele de păr blonde.
Sus In jos
Aphrodite d'Lacroix
Admin

MesajSubiect: Re: We are like this...   Sam Iun 02, 2012 6:38 am

• Îşi ţinu respiraţia când el o sărută pe creştet şi se gândi, cu jind, că dacă ar fi ridicat doar puţincapul, ar fi putut să-l sărute. Înghiţi în sec când îi auzi respiraţia, dându-şi seama că dacă îi spunea nu, el chiar ar fi putut să plece şi chiar dacă rămânea, să facă în aşa fel încât ea să nu-l mai întâlnească, iar dacă îi spunea da, nu prea vedea nimic rău în răspunsul ăsta. Îşi muşcă buzele, privindu-l în ochi calmă, deşi inima i-o luase la goană de mult timp.
    -Da, murmură, strângându-i mai tare tricoul între degete, fără a simţi durerea provocată de unghiile ce-i pătrundeau încetul cu încetul în carne.

I shoudn't believe in
Sus In jos
Trace J. Curse

MesajSubiect: Re: We are like this...   Sam Iun 02, 2012 10:17 am

• Îi auzi răspunsul şi surâde dulce, larg, oarecum drăgăstos către ea. Dar nu era sigur că era chiar drăgăstos. El, de mai bine de o mie de ani, era o creatură îngheţată, care nu făcea altceva decât să se joace cu vieţile oamenilor din jurul lui. Îşi pune mâinile pe fesele ei şi o saltă în braţele lui, ridicând-o la nivelul lui, zâmbind dulce, lipindu-şi buzele de fruntea ei uşor. Îi simte picioarele înconjurându-i talia şi surâde. Se gândi că tot ce trebuia să facă atunci era să îi prindă faţa într-o mână şi să o sărute în acel fel în care nu a făcut în acea seară, după acel concert, cât era suficient de beat ca să nu mai gândească.
    " Atunci rămân. " spune simplu, lipindu-şi funtea de a ei, abţinându-se cu greu să nu de lipească într-un sărut în acea secundă.
Sus In jos
Aphrodite d'Lacroix
Admin

MesajSubiect: Re: We are like this...   Sam Iun 02, 2012 11:12 pm

• Îl privi în ochi simţind cum se pierde. Nici nu mai realiză când palmele lui îi cuprinseră fesele şi o ridicară de la pământ. Îşi puse braţele în jurul gâtului său, închizând ochii când o sărută de frunte. Picioarele îi înconjură talia, fără ca ea să fie prea conştientă. Trupul său reacţiona singur. Deveni mai atentă când îi auzi răspunsul şi zâmbi. Un zâmbet lipsit de candoarea seducţiei. Un zâmbet de copil. Îl privi în ochi.
    -Nici nu ştii cât am aşteptat să spui asta, spuse şi îşi trecu lent degetele prin părul lui. Îi cuprinse ceafa cu o palmă, trăgându-i chipul mai aproape de al său şi înghiţi în sec, fără a-l scăpa din ochi.
    -Sărută-mă, murmură, roşie în obraji.

I shoudn't believe in
Sus In jos
Trace J. Curse

MesajSubiect: Re: We are like this...   Dum Iun 03, 2012 12:02 am

• "Nu ştii cât am aşteptat să spun asta..." îi răspunde, lipind-o mai bine de el, fără să îi fie cumva frică de faptul că ar putea să cadă. Voia doar ca ea să fie, pur şi simplu, mai aproape de el. Voia să simtă acea căldură omenească pe care el o pierduse de extrem de mult timp. Voia să se simtă uman preţ de câteva clipe. Râde uşor când îi aude cuvântul. Unicul cuvânt. Îşi lipeşte buzele apăsat de ale ei, într-un sărut pasional, făcându-i pe plac blondei, aşa cum şi ea îi făcuse pe plac în acea seară.
Sus In jos
Aphrodite d'Lacroix
Admin

MesajSubiect: Re: We are like this...   Dum Iun 03, 2012 2:01 am

• Închise ochii răspunzându-i la sărut, simțind cum i se oprește inima doar pentru o secundă. Trupul i se încălză, iar Aphrodite înghiți în sec, trecându-și lent limba peste buzele lui. Și-o strecură lent printre ele, începând să exploreze locul. Își jurase la început că nu va avea nimic de a face cu vampirii. Dar îl întâlnise pe el și parcă toate regulile pe care și le învățase cu sfințenie atâta vreme, dispărură ca prin farmec. Îl mușcă ușor de buză, lingând acel loc și surâse dulce. Îl privi calmă, strângându-i ușor șuvițele de păr în palmă.

I shoudn't believe in
Sus In jos
Trace J. Curse

MesajSubiect: Re: We are like this...   Lun Iun 04, 2012 2:33 am

• Zâmbi, când îi simte dinţii apăsânud-i buza inferioară. Rânjeşte, trecându-şi limba peste buzele ei când aceasta se mai ating uşor de ale lui, pentru o periadă scurtă. Îşi pune una dintre mâini peste chipul ei alb, simţind căldura pe care o emana. Era atât de caldă, de ce ar fi vrut să stea cu el? Nu înţelegea gândirea ei. El, perosnal, ura să fie ceea ce este. I-a plăcut la început toată puterea pe care o putea avea un om, dar acum ura asta. Ura totul. Ura să fie, pur şi simplu, o piatră.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: We are like this...   

Sus In jos

We are like this...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Morganville :: City :: Aleea Întunecată-
Mergi direct la: