Morganville

Real RPG

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Between light and darkness[Just Aiden and Diana]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Diana Wild

Data de înscriere : 04/06/2012

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 5:04 am

M-am lasat sa cad pe scaunul de la birou si mi-am pus capul in maini. Ce naiba se intampla cu mine? Eu nu reactionez niciodata asa! Niciodata nu las sa se intample ceva atat de umilitor ca acum.
    Am scos foile din sertar din nou si am inceput sa scriu. Ideile imi curg lin pe foaie si ma simt multumita,in cel mai probabil o saptamana o sa am cartea scrisa jumatate si asta ma face fericita.
    Telefonul imi vibreaza din nou dar nu il bag in seama continui sa scriu de parca viata mea ar depinde de asta.
    Cand am simtit ca pe ziua de azi nu mai pot stoarce nimic m-am ridicat tipand fericita si cu foile in mana am alergat catre matusa Tia,insa toate foile mele s-au imprastiat pur si simplu pe jos cand l-am vazut pe el dincolo de fereastra fara camasa lucrand la masina. Dumnzeule mare!
    Mi-am scuturat capul si atunci am vazut-o pe matusa Tia venind spre mine.
    -Diana, s-a intamplat ceva?
    Mi-am adunat repede hartiile de pe foaie si am zambit fiind rosie in obraji. Am aratat fericita spre foile mele si am sarit in sus exact ca un copil mic.
    -Matusa, cartea mea! Am o alta idee si sunt sigura ca voi reusii sa o termin in doua saptamani!!

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Aiden O'Neal

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 5:20 am

• Auzi tipatul ei si schita un mic zambet.Intra in casa, fara camasa dupa vreo doua ore bune si o privi pe tanara, apoi pe Tia, care ii intinse paharul de vin.
    -Masina e gata, ar trebui sa mearga ca unsa.spuse calm si schitand un mic zambet.
    Pana la urma asta era ce isi dorea amtusa ei ca sa ii mearga masina calumea, iar Aiden o facuse.Lua o gura din baturua amestecata cu vin si schita un mic zambet.
    -Multumesc, Aiden. spuse femeia.
    -Nu ai pentru ce, oricand ma poti chema si voi veni.spuse dand usor din umeri.
Sus In jos
Diana Wild

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 5:32 am

Si cand credeam ca totul insfarsit merge cu trebuie am vazut mesajul de la Anna cea mai buna prietena a mea, asa ca la indemnul ei am intrat pe internet si ce am vazut m-a facut sa imi stea inima in loc. Nu se,poate asta!! Tata nu poate sa imi faca asa ceva.
Am alergat cu laptopul in brate pana la matusa mea si m-am prabusit langanea pe canapea.
-Uita-te si tu matusa ce tata am. Mi-a anulat contractul cu editura la care lucrez. De ce se poarta asa?
Am simtit cateva lacrimi in ochi si nici nu mi-a pasat ca Aiden e aici si m-am aruncat in bratele ei.
Sus In jos
Aiden O'Neal

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 5:36 am

• Nu spuse nimic pe moemnt, privind-o numai pe tanara, sitmind ca un junghi in stomac cand vazu acele lacrimi.
    -Calmeaza-te Diana, vom gasi o cale sa refacem contractul.spuse femeia.
    Aiden avea spre norocul tinerei o influenta destul de mare pe unele persoane.Se lasa pe vine, punandu-si usor mana pe piciorul Dianei si oftand incet.
    -O sa iti readuc contractul inapoi promit.spuse calm, dar cu o tenta de nervozitate in voce.
    Acu isi dadu seama, ceea ce simtea pentru ea sigur era ceva mai mult, decat doar faptul ca vrea sa o protejeze si totusi avea sa ii readuca inapoi acel contract cu orice pret.
Sus In jos
Diana Wild

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 11:44 am

-Cum ai putea tu sa faci asta? Daca tata rupe ceva niciodata nu se mai reface.
    Mi-am sters incet lacrimile care au cazut ca niste tradatoare ce sunt si mi-am sprijinit mai mult capul pe umarul matusii.
    Inchid ochii pentru cateva secunde si incerc sa ma calmez, dar oricat de mult as vrea asta,acel articol imi apre in minte din nou si din nou. Nu pot sa cred ca tata a facut asta.
    -De ce se comporta asa cu mine Tia? Nu il inteleg a stiut de la inceput ca nu vreau sa ii conduc imperiul de imobiliare.
    Am simtit cum ma ia durerea de cap si mai ca imi vine sa spar si sa arunc orice imi sta in cale. Nu pot sa cred ca propriul meu tata a putut sa imi faca una ca asta. Il credeam in stare de orice,numai de asta nu!
Sus In jos
Aiden O'Neal

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 11:48 am

• -Voi reusi.Promit. Te anunt cand am noutati.spuse sarutandu-i usor fruntea si disparu.
    Stia ce si cum, si va reusi sa ii refaca tinerei contractul, cine stie poate sa faca unul mai bun.Ajunse destul de repede in locul cu pricina, si pasi calm privind in jur mergand direct la editor.
    -Va rezolva totul Diana, calmeaza-te Aiden poate sa le rezolve chiar si contractul tau , si da-i pace tatalui tau este un dobitoc. spuse mangaindu-i parul lung.
    Jumatate de ora, nu ia trebuit mai mult sa rezolve toate problemele, iar editorul o suna pe Diana, Aiden fiind de fata.
    Avea o influenta asupra oamenilor destul de mare, poate si prin felul in care se comporta, dar asta era alta poveste.
Sus In jos
Diana Wild

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 12:00 pm

Am ramas total tacanita cand am vazut cine ma suna si am raspuns cu un glas usor gros insa nici ca imi pasa acum. Dupa zece minute in care am vorbit toate detaliile unui contract nou si mult mai bun am ramas in soc pentru cateva secunde.
    Am privit in gol spre Aiden si mi-am muscat buaele in mod continuu timp de zece minute,linca nu pot sa digger cam tot ce am vorbit cu editorul meu,adica sunt frate mai rau decat in soc.
    Apoi fara sa spun ceva sau sa dau semen ca vreau sa fac o asemenea chestier pur si simplu m-am ridicat de pe canapea si am sarit direct in bratele lui Aiden.
    -Multumesc mult Aiden!
    Mi-am lasat capul pe umarul lui si deabia acum am putut sa dau drumul lacrimilor pe care le retinusem atat de mult.
    E incredibil cum ma poate afecta omul asta,pardon vampirul asta.

Sus In jos
Aiden O'Neal

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 12:03 pm

• Chicoti incet, punandu-si tandru mainile pe talia ei si lasand-o sa planga linsitita.
    -Nu ai pentru ce printesa mea.sopti pe un ton romantic si privind in gol pentru cateva clipe.
    Fusese chiar usor sa ii faca tinerei un nou contract de o gramada de ori mai bun ca cel vechi, dar ehh conta ca frumoasa satena era fericita si nimic altceva.
    Tia schita un mic zambet, catre Aiden si acesta ii facu cu ochiul, fiind fericit ca o facuse pe satena fericita.
    O lasa cu picioarele pe pamant, stergandu-i lacirmile si privind-o atent in ochi.
    -Oricand ai nevoie de mine, suna-ma si voi veni.spuse amintindu-si de o melodie, dar renunta repede de acel gand.
Sus In jos
Diana Wild

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 12:14 pm

Am ras si mi-am tras nasul care ameninta sa curga si sa ma faca de ras. Nu imi vine sa cred ca Aiden chiar a reusit sa imi recupereze contractul,ba chiar sa il faca de zece mii de ori mai bun.
    -Ce m-as face fara tine? Tu esti vampirul meu din noapte.
    Am spus si am rosit usor,niciodata nu am dat glas gandului asta, mai ales ca era fraza mea preferata pentru noua carte pe care sa o pun intr-un dialog, insa stiu foarte sigur ca el a inspirat tot cevreau sa scriu. Pot spune cu mana pe inima ca el este muza mea. Da stiu siropos dar cam asta'i adevarul.
    Mi-am dat parul dupa ureche si m-am indepartat de el.
    -Te voi suna asta e clar.
    Nu mai stiu ce e cu mine, m-a ametiti pur si simplu doar cu o simpla imbratisare, Doamne ce imi poate face vampirul asta?
Sus In jos
Aiden O'Neal

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 12:17 pm

• Incepu sa rada cand o auzi si o privi amuzat.Ehh putea face multe si fara el, dar putin narcisism nu strica, nici chiar lui.Ofta incet, privind-o cum se indeparteaza.
    -Trebuie sa plec, printesa mea.Dar promit ca ma voi intoarce sa iti veghez somnul dulce.continua luand-o spre iesire apoi.
    Devenise un mare poet, fiind si asa prea romantic de felul lui, dar asa ii era mai bine, sa fie romantic si nimic altceva, dar doar cu ea putea fi asa, era totusi incredibil, cum o tanara ce apare sa il schimbe atat de usor, dar minunile continua sa apara se pare.
Sus In jos
Diana Wild

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 12:27 pm

Am ramas practic fara cuvinte,oare o sa vina si in seara asta exact cum a facut seara trecuta fara ca eu sa stiu?
    Mi-am muscat buzele si mi-am trecut mainile prin par agitata in timp ce matusa mea radea si ridica din sprancene spre mine.
    -Eeh,iti place de Aiden asa'i?
    Am rosit total la intrebarea nonsalanta a matusii,si bine inteles ca ea luat-o ca pe un da, nu ca nu ar fi adevarat,doar ca ma face sa ma simt incomod,la o adica daca el doar se joaca cu mine?
    Oftand am urcat scarile intrand la mine in camera si reluandu-mi locul pe scaunul din fata biroului am inceput sa imi astern toate gandurile si ideile facand un portret pentru personajul masculin principal,pot spune identica cu cea a lui Aiden,insa imi place, imi place ca el imi da inspiratie.
    Cand am simtit ca nu mai pot am pus foile intr-un sertar si m-am bagat sub patura inchizand ochii.

Sus In jos
Aiden O'Neal

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Mier Iun 06, 2012 12:31 pm

• Plecase sa vaneze.Nu mai putea rezista nici o zi fara acest lucru, deoarece trebuia sa se abtina foarte mult in preajma Dianei, dar nu il deranja cu absolut nimic, doearece se simtea bine si asta era tot ce conta pentru el.
    Ajuns in padure, incepu sa vaneze, ce apuca in afara de oameni.Nu mai ranise pe nimeni de ceva vreme si pe moment, prefera sa ramana asa, nu vroia sa faca din nou acele maceluri, pe care le mai facuse si inainte fiind mult prea incapatanat si toate alea in legatura cu persoana lui si cu persoanele din jurul lui, deobicei pasandu-i de ce zic ceilalti, dar numai cei apropiati, restul nu prea ii pasa.
Sus In jos
Diana Wild

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Joi Iun 07, 2012 12:30 pm

Am simtit cum somnul ma cuprinde asa ca m-am lasat purtata de acest val de relaxare care ma face mereu sa scap de grijile sau evenimentele petrecute inviata mea. Nici de data asta nu e o exceptie asa ca tot ce s-a intamplat in ziua asta s-a evaporat pur si simplu lasandu-ma intr-un nor pufos.
    M-am intors pe parte cealalta si dimineata cand m-am trezit mi-am simtit gatul intepenit, ca si cum as fi dormit pe aceasta parte toata noaptea.
    Insa nu ma surprinde lucrul asta, dese ori mi se intampla deci nu pot spune ca este o permiera.
    M-am ridicat in sezut si am cascat intinzandu-mi corpul. Mi-am lasat mainile sa cada pe langa corp si am inchis ochii pentru cateva secunde.
    Imi este atat de lene sa ma ridic din pat asa ca m-am lasat sa cad din nou pe pernele moi si am p[rivit tavanul zugravit in culoarea cerului.

Sus In jos
Aiden O'Neal

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   Joi Iun 07, 2012 12:36 pm

• Statea in dus, privind peretele in gol.Isi daduse seama de un lucru.O iubea si nu stia de ce sau cum de se intamplase asta.Tot timpul stiuse, sau incercase sa se gandeasca ca la eternitatea lui, sigur va mai gasi pe cineva pe care sa iubeasca atat de mult, incat sa fie in stare sa faca orice pentru ea, dar se pare ca acea persoana exista din nou in viata lui si spre marea lui surprindere, era nespus de fericit.Nu stia ce va face, sau cum va face de acum incolo, dar trebuia sa fie sigur ca tanara era in siguranta.
    Iesise din dus intr-un final, avand doar un prosop pe el si oprindu-se in fata oglinzii din camera, trecandu-si mana prin par.Avea ochii negrii atat de inchisi, era nevoie sa vaneze din nou, sa isi ia acea doza de sange uman de la banca de sange, dar nu avea chef sa mearga pana acolo.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Between light and darkness[Just Aiden and Diana]   

Sus In jos

Between light and darkness[Just Aiden and Diana]
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Morganville :: City :: Aleea Întunecată-
Mergi direct la: