Morganville

Real RPG

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Glad to see you again

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Roselyn Von. Silver

Data de înscriere : 01/06/2012
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 12:34 pm

Deci, stai aproape de biblioteca. Plecam diseara, la 8 si sa nu intarzi ca nu astept o ora dupa avion ca-mi i-au campii.ii spune incercand sa pana un ingeras.Daca nu ai pe acasa un frac, nu-i problema. Sunt sigura ca Dan va fi mai mult decat fericit sa te impopotoneze.ii spune razand ajungand pe strada ei.
Se opri in coltul strazii privindu-l amuzata pe Charles. Scoate o hartiuta cu numele ei si il da sarutadu-i obrazul.
Aici ma opresc eu, ma suni cand esti gata.ii spune apoi se indepateaza facandu-i cu mana urcand spre apartamentul ei.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Charles Rosser

Data de înscriere : 05/06/2012

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 12:44 pm

In peste douazeci de minute pleca de acasa cu doua geamantane si un rucsac dupa el. Impachetatul fusese usor. Exact cum gandise. Mai ales la haine. Era mai rau ca o fata. Se uita la dulap si nu stia ce haine sa-si ia. Pana la urma lua fiecare raft la rand si arunca hainele in geamanate. Iesi din casa si incuie usa in timp ce isi scotea telefonul.
- Hei Rose. Eu sunt gata. Vin la tine?
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 12:47 pm

Auzi telefonul sunand si raspunse de pe jos - cazuse cand alerga spre noptiera.
Da, te rog, si intra direct, usa e deschisa.ii spune apoi inchide ridicandu-se de jos.
Partea amuzanta si draguta era ca, vampiri sun rapizi asa ca, in mai putin de 10 secunde, camera ei era curata si mai avea o rochie de impachetat. Partea si mai amuzanta, ea purta doar boxeri negrii si un maieu mulat, albastru. Ii scotea mult in evidenta corpul sau firav si dragut dupa care, multi salivau dar, putini l-au avut.
Da-o incolo de treaba ca doar a mai vazut fete imbracate ca mine.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 12:54 pm

Urca si deschise usa. Lasa bagajele in hol.
-Rose? Unde esti? Pasi incet prin casa si o vazu imbracata in boxeri si maieu.
-Doamne Rose! Puteai sa-mi spui ca ... facu o pauza ca sa-si gaseasca cuvintele umm .. ca nu esti gata, m-ai trebuie sa-ti pui hainele. Dar, daca se gandea mai bine si sora lui mai umbla asa prin casa. Si mereu isi alegea momentul cand manca si se ineca. Erau frati, stia, dar totusi. Limita decentei. Stia ca exagera, dar se razbuna dupa cand mergea doar cu boxeri prin casa sau doar cu un prosop.
-Mai dureaza? intreba tot stand cu spatele.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 12:59 pm

Raji dandu-si seama ca uitase de blugi si fuge in camera tragandu-si pe ea o pereche de blugi negrii, stramti si se incalta cu ghetele ei din piele.
Sunt gata de 5 minute dar, trebuie sa vina taxiul si ma enerveaza pentru ca vine greu.ii spune razand luandu-si un sacoas bleomarin pe ea si isi pune in cap o palariuta.
Se duce in spatele lui si il intoarce usor cu fata la ea.
Acum poti sa te uiti la mine, nu mai sunt aproape dezbracata.ii spune amuzanta intorcandu-se in camera sa-si i-a cele doua bagaje si gentuta lunga pana aproape de genunchi.
Auzi claxonul de la masina si ii facu semn zambind sa iasa, ea fiind in urma lui. Inchide usa coborand la masina lasandu-i pe baieti sa se ocupe de bagaje apoi se indreapta spre aeroport.
Toata nebunia aceea dura pana pe la 6 deci, aveau timp sa leneveasca pe scaunele de la aeroport sau sa se roage ca atunci cand vor lu-a biletele sa nu fie coada prea mare.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:05 pm

Se bucura de "actiune". Nu m-ai calatorise de mult. Doar ca zburatul cu avionul ii dadea ceva emotii. Se bucura ca o avea pe Rose care ii m-ai lua gandurile si nu avea timp sa se gandeasca la toate episoadele pe care le vazuse cu accidente aeriene si alte cele.
-La cat o sa ajungem? intreba imediat ce se aseza pe locul lui langa Rose din avion. Isi scoase laptopul si il pregatii pentru un zbor cu siguranta lung. Isi adusese aminte sa ii incarce si baterie de acasa. Il managaie cu tandrete de parca era un animalut adorabil.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:09 pm

Casca adormita injurand putin fetele de la casa de bilete dar, se abtinu sa o faca doar in gand.
N-am nici o idee, mi-e lene sa gandesc acum dar, crede-ma o sa zburam ceva timp.ii spune adormita dandu-si palaria jos din cap.
Se aseza mai confortabil in scaun si nu dura prea mult timp pana sa adoarma. Nu a rezistat mult cu capul drept asa ca, aluneca usor pe umarul lui Charles dar, n-a simtit. Era prea obosita si somnoroasa ca sa mai simta ceva asa ca, daca se intampla ceva sau daca o deranja cineva din somn, stia mai mult ca sigur ca n-o sa-si tina gura.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:14 pm

Se uita la fata cum aluneca usor de pe scaun pe umarul lui. Se lasa un pic mai jos. Isi deschise laptopul si incepu sa se joace. Isi sprijinii obrazul de capul fetei si ii se facea si lui somn, dar continua sa se joace. Cand se plictisise de joc, se uita Supernatural. Ii placea serialul ala, chiar daca uneori ii dadea fiori. Era d-abea la inceput si ajunsese la episodul cu clownii. Tremura de cateva ori cand ii vazu, dar incerca sa se abtina ca sa nu o trezeasca pe Rose.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:21 pm

Dormise vreo 3-4 ore cand incepu sa-l simta pe Charles "vibrand".
Daca ti-e frig, de ce nu te invelesti?ii spune somnoroasa ridicandu-si usor capul.Ah...scuze, am adormit pe umarul tau si nu cred ca ai mai facut mare lucru.ii spune frecandu-si ochii somnoroasa si privindul zambind usor.
Nu prea stia pe ce lume este dar, isi aduce aminte repede ca era in avion indreptandu-se spre Venetia alaturi de un tip pe care-l cunoscuse cu 2 zile in urma si deja ii placea de el.
Zborul nu a mai durat mult ca au si ajuns. Se ridica de pe scaun si coborara ultimi din avion fiind intampinati de soare si de Dan.
Dan, dragul meu prieten!ii spune luandu-l in brate.
Frumoasa mea roscata, ma bucur ca ai putut veni si in acest an.ii spune sarutandu-i mana.
Intotdeauna a fost o placere sa vin si mereu voi veni.ii spune zambind.Dan, este este Charles, partenerul si prietenul meu.ii spune zambind Dan dand mana cu el.
Ce pacat, se pare ca in acest an, nu te mai pot rapi.ii spune razand apoi le face semn spre iesire.
Valetii lui se ocupau de bagaje in timp ce ei mergeau linistit spre castel, razand si simtindu-se bine.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:27 pm

-Nu mi-e frig spuse si inchise laptopul.
Totul se intampla repede. Venetia, bagaje, Dan. Erau valeti?! Se cam dezobijnuise. Soarele era iritant de enervant. Scose din rucsac o pereche de ochelari si si-i puse la ochi bombanind ceva de soare si mama. Cand ajunse la castel ramase ceva cu gura deschisa si nu isi putea dezlipi ochii sau sa zica ceva. Se intoarse la Rose.
-Aici o sa...? nu reusi sa termine propozitia si arata facea semne cu mana spre castel. Reusi sa zica doar ca e urias. Stomacul lui protesta nitel. Uitase sa mai si manance.
-Nu vreau sa par nepoliticos, dar cand mancam? intreba afisand un zambet nevinovat.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:32 pm

Incepe sa rada vazandu-i uimire si ii prinde mainile ca sa nu mai faca, ca un nebun.
Aici o sa stam si o parte din bal va fi aici.ii spune amuzata.Dan a insistat sa stam amandoi in aceiasi camera asa ca, eu o sa dezpachetez in timp ce tu comanzi ceva de la bucatar. Sper ca sti sa-i spui ce vrei sa mananci.ii spune amuzata apoi il i-a de mana tragandu-l inauntru.
Toti se ocupau de bal, decoratiuni si alte lucruri iar asta ii placea cel mai mult, sa vada lumea ca ii place ceea ce face.
Se indrepta spre scari alaturi de Charles pana in camera. Bine, nu era chiar o camera, avea o sufragerie mare, si fumor aranjata si un dormitor la fel de mare.
Asta e camera mea preferata si Dan tine minte sa o aranjeze mereu pe gustul meu. Simtete liber za comanzi ce vrei, ma gasesti in dormitor.ii spune amuzata dandu-i drumul la mana mergand in camera incepand sa aranjeze hainele pe la locul lor.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:37 pm

Neah. Nu avea de gand sa manance singur.
-Stai. Vin cu tine. Mai poate rabda. Nu vreau sa mananc singur. Si te pot ajuta la despachetat. La mine va fi usor. La fel. Lua hainele si le arunca in dulap. Simplu.
-La ce te refereai prin "Sper ca stii sa-i spui ce vrei de mancare"?
Spera ca bucatarul sa vorbeasca si engleza, nu numai italiana.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:40 pm

Te-ai balbait la intrare, speram doar sa nu faci asa si la bucatar.ii spune amuzata dandu-i peste maini.Dute si comanda ceva de mancare si lasa-ma pe mine sa aranjez aici altfel fac urat. Haide! Vin si eu imediat.ii spune incercand sa para dura.
Incepe sa aranjeze hainele cum trebuie pana ajunge la rochiile sale minunate si le aseaza pe umeras apoi revine in camera punandu-si un pahar de wiki.
Ai reusit?ii spune amuzata luand o gura din bautura.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:44 pm

Se infrupta cu o salata de fructe cu frisca si coniac. Mult coniac.
-Da, am reusit. Si daca o sa ma comport ca un beat, ceea ce cred ca si sunt, e din cauza salatei. Mi-a pus coniac la greu. Si eu ma imbat nu foarte greu. De asta nu beau. Ti-am zis vreodata ca imi place parul tau?
Se simtea putin ametit, dar parca plutea pe un norisor. Constientiza ca manca de ceva timp si puse salata de-o parte.
-Prea mult strica. Tu ce faci?
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:49 pm

Incepu sa rada cu voce tare cazand pe canapea langa el. Il priveste amuzata, rasul ei inca rasunand in camera.
Nu-i cinstit, eu vroiam sa te imbat disara si tu-mi strici planurile. Merci, si mie imi place parul meu.ii spune oprindu-se din ras.
S-a asezat mai arpoape de el privindu-l cand in ochi, cand buzle dar, cand sa-l sarute Dan ii strica totul. Se uite la el nervoasa.
Vai, sa intru din nou? Am uitat sa bat la usa. Haide Roselyna, jos ghearele de pe el sim lasa-ma sa-l pregatesc pentru diseara tu dute in camera si stai 3 ore pana esti gata.ii spune amuzat facandu-i semn lui Charles sa vina dupa el.
Rose ii scoate limba lui Dan si ii saruta obrazul apoi merge in camera sa se pregateasca.
Auzi la el, 3 ore!
Te-am auzit.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:54 pm

Cand se apleca intra Dan.
Incepu sa rada, nu stia de ce anume, si il urma pe Dan. In prag se intoarse spre Rose.
-Pana diseara se duce acoolul din mine. Nu m-ai mananc niciodata salata de fructe cand mor de foame. Era chiar curios cum o sa arate dupa 3 ore chiar daca il bloca putin. Totusi, 3 ore?
Dupa 3 ore era imbracat intr-un constum cu sacou rosu si pantaloni negri si masca era rosie cu nasul lui. Dap, era un dracusor.
-Imi lipseste coada. spuse ganditor.
Unde o fi Rose?
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 1:59 pm

Nu i-a luat 3 ore sa se imbrace, ca doar nu-si punea pe ea o rochie din trandafiri. Si-a un pus un corset visiniu, restul din rochie fiind acelasi model. Parul si la facut bucle, sa machiat, si-a pun niste pantofi apoi si-a luat masca si manusile coborand. Trage aer in piept apoi se indreapta spre scari ramanand sus privindu-i pe cei din sala cum o priveau minunati apoi urma un val de aplauze. Face o plecaciune apoi coboraza scarile spre Charles zambind euforica.
Iti lipseste o coada.ii spune amuzata.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 2:05 pm

O urmari pe Rose cand cobori scarile si ramase din nou prostit cu capul intr-o parte si probabil salivand putin. Isi reveni rapid.
-Stiu. La asta ma gandeam si eu. Arati umm ... wow. Esti frumoasa. Isi drese putin vocea si isi umezii buzele. Unde e Dan si care-i planu? Trebuia sa faca ceva pentru ca isi simtea putin fata arzand si ii venea sa mai largeasca putin camasa la gat.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 2:09 pm

Incepu sa rada si ii saruta scurt obrazul punandu-si mana pe bratul sau.
Mult noroc sa-l gasesti pe Dan, s-a pierdut deja. Si planul e, sa te distrezi, sa bei si sa danezi.ii spune indrepandu-se spre sala de bal care era mai mare decat si-o amitea ea.
Auzi o melodie cantata de ea, una lenta si frumoasa asa ca se opri pe ringul de dans incepand sa danseze cu Charles.
Acum ai ocazia sa ma auzi cantand.ii spune cu referire la muzica care se auzea.
Stia ca mai tarziu va trebui si ea sa cante dar, tot vroia sa amane acel moment pentru ca inca nu era sigura de melodie si pentru ca vroia sa-l sarute pe cel cu care dansa dar, mereu au fost intrerupti.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 2:17 pm

O invarti o data si incepu sa danseze.
-Nu e acelasi lucru ca live In timp ce se invarteau asculta melodia lenta si se uita in ochii ei. Incerca sa gaseasca momentul potrivit, fara ca Dan sau oricine altcineva sa ii mai intrerupa, pentru ca asta ar trezi un demon din el. Si erau adorabili cand dormeau.
-Ai de gand sa canti la bal? D-abea astept, spuse zambindu-i malefic. Deja isi intra in rolul de dracusor.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 2:22 pm

Isi da ochii peste cap pagubasa si se aproprie de el sa-l sarute dar, o mana rece o facu sa injure incet.
Pustoaico, trupa te asteapta.ii spune Dan mandru de ceea ce facuse.
Il injura ceva mai tare si ii facu semn sa plece. Se intoarce cu fata la Charles si isi pune o mana pe gatul sau in timp ce cealalta se odihnea pe pieptul lui. Putin sovaitor il saruta incet si dulce lipidnu-se mai mult de el. Se desparti dupa putin timp si ii facu cu ochiul urcand pe scena salutandu-i pe invitati apoi incepe sa cante.
Christina Aguilera - You lost me. Ii era frica sa nu cumva sa greseasca la acea melodie dar, totul decursese perfect.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 2:31 pm

Ii raspunse la sarut, dar se desparti si pleca pe scena. Pana urca ea pe scena, se duse sa ia o tarie ceva. Canta al naibii de bine pe o melodia asa grea. Spera doar sa nu aiba emotii. Cat statea acolo pe scena, il furnicau picioarele. Vroia sa fie langa ea. Lua o gura de sampanie si o tinu in gura concentrandu-se pe aroma ei.
Unde erau capsunele alea?
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Dum Iun 10, 2012 2:36 pm

Intr-un final termina melodia fiind aplaudata de invitati. Cobora de pe scena cautandu-l cu privirea pe baiat dar, nu reusi sa-l gaseasca asa ca, se orienta dupa mirosul sau si la gasit.
Bu!ii spune incet amuzata.Cred ca am cantat oribil si cred ca mi-a tremurat vocea doamne, stiam ca mai trebuie sa exersez.incepe sa vorbeasca repede fiind agitata.
I-a de la masa un pahar de wiski si-l da pe gat apoi il priveste pe Charles. Nu ii placuse cum a cantat si ii venea sa tipe. Dupa bal avea nevoie de ceva mai multa bautura ca sa se calmeze.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:29 am

Isi dadu ochii peste cap zambind. Se juca cu paharul in mana si ceru la barman un coniac. Stia ca mai bause coniac azi. Doar o data traiai si de mai multe ori te imbatai. Isi puse o mana pe umarul ei si bau din pahar.
-Ba nu. Ai cantat bine. Facu ochii mari cand o vazu dand pe gat paharul de wiscky. Ii lua paharul, il puse pe masa si o lua de mana ducand-o departe de bar.
-Prea mult strica. Suc sau ceai. Si eu la fel, ii spuse zambindu-i. O duse pe ring si incepu sa danseze.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:41 am

Il lasa sa o tarasca pe ringul de dans stramband din nas.
Suc sau ceai? N-ai sa vezi asa ceva din partea mea decat, atunci cand sunt bolnava.ii spune amuzata.
Melodia care incepu era pentru un dans stravechi pe care-l stia bine si de fiecare data, Dan o fura ca sa danseze cu ea.
Scuza-ma putin Charles, iti fur partenera pentru acest dans, e o traditie.ii spune luandu-i mana.
Ii scoase limba uracios lui Dan dar, incepu sa danseze alaturi de el simtindu-se din nou mica. Il privi in ochi dand dezaprobator din cap.
Nu stie ca sunt vampir si sper ca cei de aici se pot stapani ca de nu, s-ar pusea sa fie un masacru la minunata ta petrecere.ii spune stiind ca el o poate auzi.
Si cand o sa-i spui? Cand o sa te vada cu sange la gura?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   

Sus In jos

Glad to see you again
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Morganville :: City :: Common Grounds-
Mergi direct la: