Morganville

Real RPG

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Glad to see you again

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Charles Rosser

Data de înscriere : 05/06/2012

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:49 am

Se uita putin urat, dar se calma facnd un semn ca poate sa o ia. Se duse la bar si mai lua un pahar cu ceva, nu conta. Ceva care sa-l tina ocupat. Statea rezemat de perete si se uita la Rose cum dansa. Ii urmarea miscarile si nu putea sa-si dezlipeasca ochii de la ea. Ochii erau fixati asupra ei. Cand se uita la pahar era gol. Cand il bause? Se duse din nou la bar si acum statea si se uita in gol la peretele plin cu bauturi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Roselyn Von. Silver

Data de înscriere : 01/06/2012
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 10:24 am

Dansul a decurs lent si frumos. Totul parea scos din basme iar fetele aratau minunat imbracate cu rochiie din secolul XIX dar, totul se ruina destul de repede cand se auzi un tipat de afara. Toata lumea sa oprit privind spre terasa.
Rose iese afara alergand oprindu-se in spatele unei fete care plangea/
Vampiri, vampiri, vampiri...doar asta spunea stand jos terifiata.
Roscata sa asezat in fata ei privindu-i gatul plin de sange, noroc ca nu se vedea de esarfa pe care o purta. Ii face semn Dan iar acesta o priveste serios.
Dragi mei, imi pare rau ca trebuie sa fac asta dar, petrecerea se intrerupe aici. Nu uitati ca maine seara continua si va tine pana in zori.spune autoritar apoi il lasa sa aibe grija de fata.
Ofteaza scurt si se ridica de jos oprindu-se in fata lui Charles dandu-si masca jos. Il i-a de mana mergand spre scari dar, nu inainte sa i-a o sticla de sampanie de pe masa. In seara aia nu avea de gand sa stea cuminte.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 11:33 am

Tresari cand auzi tipatul si era sa-si puna alcool pe sacou. Cand se dezorienta si vru sa iasa afara se trezi cu Rose in fata lui. Se lasa dus de fata si se uita putin ciudat cand lua sticla de sampanie.
-Rose, sunt deja beat. Mai vrei sa ma imbeti si tu? Ii venea sa cante. Dar se multumii sa fredoneze. Mergeau prin diverse holuri si pierdu surul traseului. Stanga, dreapta, dreapta, mijloc, stanga.
-Um .. unde mergem? Facem pretecerea noastra?
Oooo, da!
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 11:38 am

Incepu sa rada auzindu-l si deschide usa de la camera punand sticla pe masa, dandu-i drumul la mana apoi, se intoarce sa inchida usa cu cheia. I-a doua pahare si toarna samanie pentru amandoi.
Eu nu sunt beata, sunt doar ametita dar, am baut mai mult ca tine.ii spune amuzata luand o gura din sampanie.Poate vreau sa te imbrac, poate vreau sa te leg de pat sau poate vreau sa ma joc. Sunt rusoaica, nu sti la ce sa te astepti din partea mea.ii spune ultima fraza mai pervers.
Se aproprie de el, desfacandu-i nasturii de la sacou apoi il i-a incet de cravata privindu-l in ochi.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 11:49 am

Se apleca spre ea in timp ce isi dadea sacoul jos si il arunca intr-un colt, nu conta. Spera doar ca Dan sa nu se supere. Masca, la fel, era undeva aruncata si ea. Cu o mana o lua usor de ceafa si cealalta ii cuprinse mujlocul si o saruta apasat invadandu-i spatiul.
Si o credea ca ea bause mai mult decat el, dar el se imbata usor si ea era rusoaica. Stia ca ei rezista la bautura. Doar inventasera vodka, nu?
Mana ii urca un pic mai mult si se juca acum cu siretul de la corset.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 11:57 am

Ii raspunde la sarut scapand paharul cu sampanie pe covor, din fericire, paharul nu sa spart dar sampania era acum pe covor iar Dan va face crize. Isi pune mainile dupa gatul lui adancind si mai mult sarutul. Il musca usor de buza inferioara limba ei incepand sa se joace cu a lui.
Ii placea jocul asta si ii placea si mai mult cand celalalt ii raspundea la provocari. Se lipeste mai mult de el, sanii ei fiind presati de pieptul sau iar mainile coborara usor spre cravata lui desfacand-o, urmand ca nasturii sa fie si ei desfacuti. Il tragea dupa ea - roscata mergand cu spatele - pana in dormitor unde termina sa-i desfaca toti nasturii si ii indeparta usor camsa, toate astea fara sa se opreasca din al saruta.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:07 pm

In timp ce era impins si el o tragea dupa el. Mai aveau putin si dara o masa. Pasi peste fara sa intrerupa sarutul. Se simtea ca in filmele alea cand cuplul se impiedica de ceva si ajung sa o faca sub un pian sau sub pat sau cine stie unde. Unde naiba era patul ala? Cat de mare era casa asta? Incerca sa se uite in spate. Dar se impiedica chiar de pat si cazu trangand-o pe Rose peste el. Lasa la o parte jucatul si incepu sa ii desfaca usoor corsetul.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:15 pm

Chicoti incet cand acesta se impiedica chiar de pat dar, partea amzata a fost ca picasera chiar pe perna, asta cu putin ajutor din partea roscatei. Statea deasupra lui, cracanata, mainile ei odihnindu-se pe pieptul sau bine lucrat. Simti cum incepea sa-i desfaca corsetul asa ca, se opri privindu-i gatul. Nu ii era foame dar, ce avea sa-i spuna, nu va fi usor.
Trebuie sa-ti spun ceva....si sper sa nu te superi.ii spune incet fara sa-l priveasca in ochi.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:20 pm

Se uita incruntat. Isi lasa capul sa cada pe perna si continua sa se uite ciudat la ea.
-Ok. Ce este? Incerca sa faca o fata care sa exprime ca era deschis la discutii. Ce putea oare sa spuna. Incerca sa nu se gandeasca la ceva rau. Era totusi curios si incepu sa roada buza de jos mai mult muscand-o. Lasa sa ii alunece mainile pana pe coapsele ei si o privi in ochi incurajand-o din priviri sa spuna ce avea de spus.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:23 pm

Fara sa se uite la el, trase adanc aer in piet si isi priveste mainile.
Sper sa nu te sperii dar....sunt vampir si am peste 3000 de ani.ii spune incet simtind teama.Nu....n-o sa te musc.termina de spus privindu-si mainile albe in continuare.
Era prima data, de cand se transformase cand simtea teama si remuscare si putina vinovatie. Il placea pe tip si vroia sa fie sincera cu el dar, mereu, adevarul doare mai tare decat o minciuna.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:29 pm

Putea sa se vada pe fata lui cum se schimbau emotiile. Confuzie, amuzament, furie, din nou confuzie, tristete si se opri la frica cand in mintea lui aparu calculul vampiri+el=sange din belsug.
-Dum-ne-zeule! spuse in soapta. Avu impulsul de a o da la o parte si sa fuga pentru viata lui, dar isi aminti ca zisese o data cand va stii ca ii va veni ceasul nu o sa se dea in laturi, dar nici nu va renunta asa usor la viata.
Si da. Acum se gandea la cum va sfarsi intr-o balta de sange. Nu se putu stapani sa nu intrebe.
-O sa sfarsesc intr-o balta de sange? dar se gandi mai bine si isi aminti din cartile cu vampiri pe care le citise, ei nu faceau risipa.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:34 pm

Il privi speriata si ii lua fata in palme, usor.
As fi putu sa fac asta la stanci, cand ne-am intalnit prima data dar, n-am facut-o. De ce?ii spune facand o pauza.Pentru ca te plac si eu nu sunt Vaduva (paianjenul) sa imi omor iubitii sau cei pe care-i plac.termina de spus apoi se da incet jos de pe el.
Cobora din pat si se opri in fata ferestrei mari.
Poti fugi daca vrei, nu te tin aici si nici n-o sa te urmaresc ca sa te omor. Esti liber sa faci ce vrei.spune incet privind pe geam la gondole.
Stia ca asa se va intampla dar, ii placea sa spuna adevarul iainte sa se intample ceva pentru ca, dupa aceea, ar fi fost mult mai rau.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:41 pm

Ramase putin socat. Bine, putin mai mult. Cat sa faca in pantaloni. Se duse la marginea patului si alune pana pe parchet rezemandu-se de pat. Ii privi [pentru o secunda spatele si isi puse capul in maini pentru ca simtea ca ii pocneste. Se simtea un pic mai bine din cauza mobilierului din lemn. Sau asa spera el sa fie, din lemn.
-Cum ... ofta adanc. Mai exista creaturi din mitologie? Adica ma pot astepta sa dau de o sirena sau in padure de un varcolac? Cum?
Stia ca cita dintr-o carte, dar se parea ca lumea nu era asa cum credea el ca e. Se simtea depasit de situatie.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 12:49 pm

Fara sa se intoarca cu fata la el continua sa vorbeasca.
In carti se scrie ca vampiri sunt nemuritori si tu sti bine asta. Si totusi, nu stiu de ce esti asa surprins. Orasul din care am plecat acum cateva ore, era plin de vampiri si sti bine si asta.ii spune incet rezemandu-se de tocul geamului.
Ofta scurt si isi strange la loc corsetul apoi se indreapta spre usa.
Ma duc savorbesc cu Dan. Nu cred ca mai vrei sa stai cu mine dupa asta.ii spune privindu-l cu coada ochiului.
Stia cum se simtea, confuz, fara sa stie ce sa faca, nervos, suparat, dar avea tot dreptul. Ea nu putea face decat sa-l dina la distanta de ea insasi si sa aibe grija de el.
Vrei sa te intorci acasa?il intreba trista de data asta fara sa-l priveasca.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 1:04 pm

Era cel mai mult confuz si nu stia ce sa faca. Sa se duca acasa? Sa ramana? Sa mearga in camera? Sa o imbratiseze pe Rose? Se ridica in capul oaselor si isi tinuse respiratia in timp ce incerca sa gandeasca limpede.
Decizia pe care o luase avea sa doara, dar sa-i placa si sa coste sau sa-i fure lui Rose fondul de ten. Acum cum ii era norocul.
-Nu vreau ca chestia cu vampirul sa ma opreasca sa te plac. Nu vreau sa ma duc acasa. Am venit cu tine si o sa plec impreuna cu tine spuse ducandu-se la ea si strangand-o la piept. Mai avea putin si ii dadeau lacrimile. Se uita la tavan si clipi de mai multe ori dupa isi ingropa fata in parul ei roscat.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 1:09 pm

Il auzi cand se ridica din pat asa ca se intoarce cu fata la el si-l ramane c-am proasta cand o i-a in brate. Ii raspunde la imbratisare zambind cald simtind cu o inteapa ochii asa ca isi trage nasul.
Mia e ceva.....inca sunt virgina.ii spune simtind cum se roseste toata.
Bine intels ca nu i-a spus asta privindu-l in ochi ci, cu fata cufundata in pieptul lui fara sa vrea sa ridice privirrea. Asta chiar era uimitor dar, ea nu gasise niciodata pe cineva care sa il placa asa mult sau sa il iubesca macar, toti au fost niste porci si au sfarsit ca masa ei sau a lui Dan.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 1:14 pm

Nu sa putut abtine sa nu chicoteasca. Incerca sa nu rada, dar pieptul ii trebura la cat de incordat si concentrat era sa nu rada.
-Mai aveam putin si descopeream asta, zise chicotind. Incepu sa o legene usor si ii masa spatele.
-Eu sincer, mor de somn. Tu ce ai de gand?
D=abea astepta sa se strecoare in patul caldut si sa adoarma. Era rupt de oboseala, mai ales ca nu prea dormise in ultimele nopti.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 1:18 pm

Vad ca tu ai de gand sa-mi strici mie toate planurile dar, daca tie somn, dormim.ii spune chicotind.Si inainte sa intrebi, da, si vampiri au nevoie de somn, uneori.ii spune sarutandu-l scurt apoi se indeparteaza de el.
Incepe sa-si desfaca corsetul si si-l da jos, la fel facand si cu restul din rochie ramanand doar in chiloti. Isi i-a un maieu din saten, negru apoi se tranteste in pat.
Patu asta e asa moale si bun, mereu mi-a placut sa dorm aici.ii spune incet simtindu-se mult mai bine.
Nu o mai strangea nimeni de piept.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 1:23 pm

Isi dadu doar pantalonii jos si si-ipuse pa aia de pijama gri-petrol. Adora culoarea aia. Se arunca direct in pat si isi acoperi doar picioarele cu plapluma. Se duse langa la Rose si o lua in brate lipind-o de pielea lui fierbinte. Il trecu un mic fior la contactul cu pielea ei putin rece.
-Te fac eu calda imediat. Eu am doar mainile reci ca gheta. spuse cascand. Maine avem vreun plan ?
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Lun Iun 11, 2012 1:27 pm

Chicoti incet si se aseza pe pietul lui privindu-l in ochi. Ochii ei verzui sclipeau usor de fericire si de putin entuziasm.
Maine am sa-ti arat cum e in Venetia si unde am locuit mai bine de un secol.ii spune amuzata.Si sunt sigura ca lui Dan ii va facem mare placere sa-i arate fiecare local care ii place.termina ea de spus sarutandu-l lung apoi isi aseaza capul pe pieptul sau invelindu-si picioarele.
Ii era cald si asta insemna ca place mult perosana de langa ea iar pielea ei era mai tot timpul putin rece. Se simtea bine, nu nega asta mai ales ca, Charles, avea sa se obisnuiasca cu ea.
Nu stiu de ce imi vine sa-ti spun Chuck nu Charles.ii spune amuzata.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 10:28 am

Chicoti.
-Daca nu vrei Charles, incearca Charlie. Orice dar nu Cuck. Imi aminteste din serialul ala Gossip Girl. Trebuia sa ma uit la el obligat fortat.
Se uita la tavan si se gandea aiurea pana adormi fara sa-si dea seama. Visa ca alerga intr-un oras, pe o strada intunecoasa. Nu era niciun felinar. Toate erau sparte. Nu stia de ce alerga, dar stia ca era urmarit de cineva care sarea de oe un acoperis pe altul. Auzi cateva focuri de arma si se trezi la randul lui ca o arma in mana.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:02 am

Chicoti putin si dupa putin timp il simti cum adoarme. Se da de pe el si se aseaza pe perna privindul mangaindu-l incet. Dupa felu cum respira, visa dar, nu era un vis asa frumos.
Uneori isi dorea sa poata citi gandurile oamenilor sau sa le poata intra in minte dar, nu putea face asta. Ii mangaie cipul incrutandu-se putin, coborand spre gatul lui. Facu ochii mari si se trimise singura in perete.
Nu....nu-l pusc, nu fac asta.isi spune in minte apoi fuge repede in sufragerie si i-a din micutul dulapior o stica de sange si o goleste simtindu-se mai bine.
Sta putin ca sa-si revina apoi incuie dulapul inorcandu-se in dormitor.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:11 am

Se simti privit, de unde de sus si cand ridica privirea o forma umana, dar cu ochi rosi, sari de pe acoperis pe el. Fara sa-si dea seama se trezii, aruncandu-se pe o parte ca sa se fereasca si cazu pe jos cu un "BUM" zgomotos. Nu stia cum, dar se julise probabil in dulap, la antebrat.
Se ridica rapid si il lua cu ameteala, cazand la loc pe jos punandu-si capul intre genunchi.
-Rose? Pe unde esti?
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:15 am

Il privi cum se rostogoleste si cate pe jos si chicoti fantomatic. Poate n-a fost asa amuzat pentru el dar, pentru ea, a fost. Stinge lumina de la biae - unde a fost sa se spele pe dinti - si se aproprie de el punandu-se in genunchi in fata sa. Il priveste zambind usor avand mainile peste ale lui.
A fost doar un cosmar, nu-ti face griji, sunt aici.ii spune ince punandu-si una din maini pe fata lui mangaindu-l incet.
Desi bietu avusese un comsar, tot ii venea sa rada cand se gandea cat de artistic cazuse el din pat dar, se abtinea destul de bine.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:19 am

Se uita putin urat la ea cand chicoti. El avea cosmaruri si plonja din pat si ea radea. Bine, poate asta ar fi facut si el. Incerca sa se vada din alta perspectiva si da, era amuzant.
-Nu mai rade. Doare. Si cred ca m-am luvit la .. ups incheie holnadu-se la firisorul subtire de sange care ii cursese din julitura. Isi intoarse privirea panicat la Rose. Nu ii trebuia filmul Twilight ca sa si-o imagineze pe Rose ca Jasper.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   

Sus In jos

Glad to see you again
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Morganville :: City :: Common Grounds-
Mergi direct la: