Morganville

Real RPG

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Glad to see you again

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Roselyn Von. Silver

Data de înscriere : 01/06/2012
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:23 am

Ridica o spranceana privindu-l apoi vazand ca e taiat. Ofta scurt si se duce in abie luand un prosopel, il uda apoi se intoarce stergandu-i mana.
N-ar trebui sa crezi tot ce vezi in filme. Pot sa ma controlez. ii spune incat terminand sa-i sterga mana.
Se ridica de jos punand prosopul in chiuveta apoi stinge lumina si se intoarce la el asezandu-se pe maginea patului. Il privi oarecum trista dar, il intelegea, avea nevoie de timp.
Stiu ca ai nevoie de timp ca sa te obisnuiesti cu ideea dar, ai incredere in mine. N-o sa te musc si n-o sa sar la sangele tau, niciodata.ii spune incet cu o mana pe obrazul sau.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Charles Rosser

Data de înscriere : 05/06/2012

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:28 am

Ridica usurat privirea la Ceruri si multumi mimand din buze adaugand ca il iubeste.
-Al dracului de mult imp. Dar nu foarte mult. Am nevoie sa vad cum faci cand ai toane. Ar fi ceva mai usor, relativ. Se scutura cand gandi " sau sa ma faci vampir". Nici nu vroia sa se gandeasca. Se ridica si se baga din nou sub patura, privind din nou tavanul.
-Voi vampirii, parca va feriti de soare? Tu de ce dormi noaptea? sublinie ultima parte.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:33 am

Ofta si se aseza in pat. Stia ca asta o sa urmeze.
Daca m-as feri de soare, n-as mai fi iesit ieri dimineata cu tine la cafea. Am un colier care ma ajuta. Nu fac urat cand vad sange si mi-e foame, doar dau acea persoana la o parte si crede-ma nu vrei sa ma vezi nervoasa, nici cand eram om nu faceam mai frumos.ii spune chicotind.Dorm pentru ca mi-e somn si asta ma ajuta sa-mi revin.termina ea de spus dar, nu inainte sa-l mai intrebe ceva.Ale intrebari?
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:37 am

Medita putin la ce spuse. Repeta din nou cuvintele in minte.
-Nu mai am intrebari, profa`.
Se puse pe o parte si incerca sa adoarma. Nu ii mai era somn. Dar dupa cosmar, nu prea mai vroia sa doarma. Se intoarse cu fata spre Rose.
-Sunt mai multe de stiu despre ... um... specia voastra? Il rodea curiozitatea, dar se gandea la curiosii mor repede.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:41 am

Statea si privea tavanul plictisita.
Ca avem puteri, toti putem constrange pe cineva dar, exista o putere diferita la fiecare. Eu de exemplu ii pot face unui om rau, cu un singur cuvant. Dan poate sa-ti citeasca gandurile dar, te poate lasa sale auzi pe ale lui. Mai am cativa prieteni care vad viitorul, care pot vedea trecutu si unii pot face ce fac eu dar, depinde de varsta.ii spune serioasa apoi se aseaza mai comod in pat.
Stia ca e curios si ii va raspunde la toate intrebarile pe care i le va pune dar, ii era lene sa mai vorbeasca.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 11:47 am

-Ok, te scutesc de intrebari. Ma documentez maine, ridica de 4 ori din sprancene cu o fata de violator. Inchise ochii si se gandea aiurea pana cand adormi. In somn rase de cateva ori, poate pentru ca visa de data asta ca e in videoclipul lui Katy Perry ala cu vata de zahar. Visa ca era fugarit de un urs din jeleu roz, il prinse si incepu sa-l gadile.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 12:07 pm

Se intoarce pe o parte chicotind incet dar, nu reusi sa adoarma. A stat o ora in pat, incercand sa adoarma dar, nu mai putea. Injura printre dinti si se dadu jos din pat, se simba intr-o pereche de blugi negrii stramti, o camasa alba, mulata deschisa la catiav nasturi, si-o baga in pantaloni apoi se incalta cu o pereche de ghete cu toc. Parul ii era lene sa-l mai aranjeze asa ca, il lasa bucle si iesi din camera, apoi din casa, ca sa inceapa sa se plimbe pe strazile venetiei de una singura. Nu avea de ce sa-i fie frica, toti o stiau de acolo si ea stia pe toata lumea.
Cand Charlie se va trezi, n-o va gasi in camera. Mai mult ca sigur o sa se plimbe toata noaptea.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 12:11 pm

Cand deschise ochii si ii intra lumina soarelui in ochi injura de raniti, sanatosi, mostenitori, astre, animale, familie si tot asa. Ura cand dimineata il trezea soarele. Se dadu cu greu jos din pat, se duse sa se spele pe dinti si fata si cobori jos fara sa isi mai puna tricou pe el. Avea in continuare aceiasi pantaloni de pijama. Lua de pe masa un crasant si facu rost de o canc cu cafea. Manca jumatate de croasant si puse capul pe masa mai dormind cateva minute.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 12:15 pm

Dimineata veni repede si tot ce a facut ea noaptea a fost sa stea pe acoperisul casei si sa priveasca cerul. Auzi pe cineva in spatele ei dar, nu se intorsese, stia cine era.
Baietelul tau doarme in bucatrie. Na-re pat?intreba Dan razand asezandu-se langa ea.
Suntem in secolul XXI, fi si tu mai...modern si lasa la doarma, a avut o noaptea grea.ii spune chicotind cu gandul la ce se intamplase cu o seara inainte.
Nici macar nu v-ati tavalit ca sa pot spune ca am ratat toata actiunea.ii spune amuzat.
Iesi din mintea mea.maraie la el apoi coboara aterizand in fata usii.
Paseste pe hol, tocurile ei auzidnu-se pe hol si se opri in sufragerie unde isi pune un pahar cu wiski privind pe geam.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 12:21 pm

Isi trosni oasele de la gat si incheieturi. Lua cafeaua si se duse in sufragerie.
-Neata Rose. Cum esti? intreba aruncandu-se pe canapea. Se simtea in continuare obosit de aseara. Puse cana cu cafea pe o masuta si se intinse pe canapea punandu-si o perna sub cap.
-Aseara parca am tras de fiare de sunt asa obosit. Nu prea avea azi chef de plimbare. Parca ar prefera sa stea in pijamale pe covor si posibil sa joace carti sau Monopoly.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mar Iun 12, 2012 12:25 pm

Se intoarce cu fata la el zambind dar, inainte sa-i poata spune ceva, Dan a aparut in camera vorbind.
Si eu care crede-am ca ati facut ceva mai ineresant decat asta.spune dandu-i picioarele la o parte si asezandu-se pe canapea.Ce i-ai facut de a plecat asa repede din camera azi-noapte?intreaba amuzat.
Dan...cred ca te striga Eleonor.ii spune ducandu-se la el.
Spalate in urechi ca eu nu aud nimic.ii zice facand semn spre urechi.
Cu cate esti mai batran cu atat iti pierzi simturile mai repede. Hai ca geme dupa tine.ii spune luandu-l de umar si trimitandu-l pe scari.Mda....c-am asa facem noi de obicei.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mier Iun 13, 2012 9:12 am

-Ihim mormai somnoros.
Chiar daca ii daduse picioarele jos si le urca din nou. Nici nu fusese atent la ce se intamplase. Era prea somnoros pentru asta. Prinsese doar franturi. Si simtise cand picioarele ii fusesera date jos.
-Draga? Nu ai vrea sa stam in casa azi si sa jucam ceva? Posibil stand in pijamale? Deschise un ochi si se uita la ea rugator.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mier Iun 13, 2012 10:57 am

Cand a auzit cuvantul "jucam" mintea ai zbura in alta parte dar, scutura scurt din cap si il privi amuzata.
Cum vrei dar diseara tot trebuie sa mergem la bal. Nu uita ca tine 3 nopti.ii spune amuzata - de propriile ganduri.
Se ridica in picioare si ii intinde mana - ca sa-l poata tine de mana - apoi urma inapoi in camera descaltandu-se, ii era tare lene sa se schimbe de camasa si blugi asa ca, se tranti pe canapea cu un pahar de wiski in mana.
Ce "jocuri" ai in cap?il intreaba chicotind.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mier Iun 13, 2012 1:07 pm

Zambi usor obraznic.
-Ce ai zice de Monopoly? Sau Rummy? Sau carti? vru sa o intristeze putin ca "nu se prinsese" la apropoul ei. Lua cana de cafea si o plimba de colo-colo. Se duse in bucatarie sa-si mai puna si se intoarse ceva mai treaz si cu zambetul pe buze.
-OK! Mie mi-a revenit cheful. Facem ce vrei. hotari in cele din urma. Vroia sa auda si ideile lui Rose chiar daca era putin speriat.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mier Iun 13, 2012 1:13 pm

Incepu sa rada lasand paharul pe masa. Se ridica elegant, de pe canapea si se aproprie usor de el. Renunta la idee dandu-si seama ca trebuie sa o i-a incet cu el, acum ca stia ce era de fapt. Ofta scurt si se duce la un dulapior scotand aparatul ei foto Nikon.
Ce-ar fi sa facem poze? Sunt un bun fotograf si nu prea avem ce altceva sa facem.ii spune zambind usor.
Era putin dezamagita de ea insasi pentru ca, pana atunci nu daduse inapoi de la nimic dar, acum facea ceva ce nici ei nu-i prea comvenea.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mier Iun 13, 2012 1:23 pm

Lua o gura de cafea si ridica din umeri. Puse cana pe masa.
-Iesim in oras? Ma duc sa fac un dus si sa ma imbrac. Se indrepta sa camera luandus-i o pereche de blugi rupti albastri deschis, un tricou alb si o pereche de tenis cu botul alb negri. Preferatii lui.
Din dus, nu ii mai venea sa iasa. Era asa bine si cald. Incepu sa cante We are Young de la Fun. Ii placea melodia aia la nebunie. Mai ales refrenul, avea impresia ca ii se potrivea de minune.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mier Iun 13, 2012 1:27 pm

Chicoti privindul si se schimba de blugii lungi, cu o pereche de blugi negri scurti, camsa alba cu un maieu verde mulat cu un mic decolteu si se incalta cu o pereche de bascheti, peste glezna, negrii. Isi prinde parul intr-o coada sus, lasand bretonul sa-i acopere o parte din frunte apoi i-a aparatul asteptandu-l pe Charlie.
Haide Madonna, vreau sa ies afara cat inca mai e zi.ii spune amuzata auzindu-l cum canta.
Inainte sa iasa, bea o sticla cu sange, ca sa nu i se faca foame, apoi se tranteste pe canapea privind pozele pe care le-a facut de-a lungul secolelor la acel bal.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mier Iun 13, 2012 1:32 pm

O ignora pe Rose si continua sa cante si mai tare, dar de data asta melodia I want to break free. Chiar si cand opri apa continua sa cante. Se imbraca in cateva secunde. Se duse langa Rose fredonand acum.
-Te rog frumos. Eram in dus si era momentul meu sa stralucesc. Vreau sa vad si eu se tranti langa ea si trase de aparat ca sa fie la mijloc sa vada amandoi.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Mier Iun 13, 2012 1:36 pm

Incepu sa rada cand il auzi ce melodie canta si il privi amuzata.
Si spuneau ca Fredy Mercury e mort, se pare ca l-am gasit.ii spune amuzata.
Erau mai mult poze cu ea, in multele sale rochii, cu Dan si cati-va prieteni dar, apareau acolo si printi si printese, duci si ducese, tot ce vroiai, era acolo. Le privi putin nostalgica amintindu-si de acele vremuri.
Era frumos sa intalnesti oameni cu sange albastru si ar fi fost si mai frumos daca Dan s-ar fi oprit din ami face atat de multe poze.ii spune amuzata fazand o poza cand ea dansa alaturi de alte fete.
Parul ei lung si rosu arata ca focul in poza dar, acelea erau alte vremuri, acum nu mai e asa lung.
Sus In jos
Charles Rosser

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Joi Iun 14, 2012 12:21 pm

Se incrunta fascinat la poze.
-Sa tot fii nemuritor. Facem schimb? spuse uitandu-se la ea cu o fata sincera si putin serioasa. Dar nu foarte, ca sa nu inteleaga mesajul M-am plictisit de viata asta de juritor. Da-o naibii de treaba si musca-ma. Unde mai vazuse asta? Ii va lua ceva sa se obijnuiasca cu chesita cu ... vampirul. Se gandi ca daca o enerveaza sau e pervers, daca i-ar trage una ar sta sase luni avand tot corpul in ghips. Nu era o imagine placuta si se abtinu sa se strambe da perca il durea ceva.
Sus In jos
Roselyn Von. Silver

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   Joi Iun 14, 2012 11:02 pm

Incepu sa rada si se ridica de pe canapea luandu-l se mana.
Hai sa mergem pana nu vine Dan sa ne de-a ceva de facut.ii spune chicotind indreptandu-se spre iesire.
Poze, poze, poze, doar la asta se gandea. Puteau merge sa faca poze in gondole, sau in Piata San Marco, sau la o biserica...da mai bine nu, fara biserici.
Sa gandea aiurea unde pot merge sa faca poze, in timp ce se mergea incet pe langa Charlie inca tinandu-l de mana.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Glad to see you again   

Sus In jos

Glad to see you again
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Morganville :: City :: Common Grounds-
Mergi direct la: